Омікрон: привід для хвилювання

Омікрон - новий різновид коронавірусної хвороби, який Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) вже назвала "занепокоєнням". Вперше його виявили в Південно-Африканській Республіці, але він уже розлетівся світом.

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що всі зразки, відмінні від "Дельти", ретельно досліджуватимуть.

На думку вірусологів, головною проблемою є не симптоми, що викликає омікрон, а швидкість його поширення. Перший випадок було виявлено у ПАР 9 листопада, а вже минулого тижня близько 3 тисяч осіб було інфіковано саме цим варіантом. При цьому деякі експерти сперечаються, що багато випадків можуть бути пов'язаними з тим, що цей штам легше визначити за допомогою багатьох ПЛР-тестів, ніж його попередників.

ВООЗ також переймається деякими мутаціями штаму, які викликають ризик повторного зараження або можуть виявитися більш стійкими до існуючих вакцин.

Багато країн вже почали вживати термінові заходи щодо запобігання розповсюдженню цього нового штаму: закривають кордони, зобов'язують громадян до вакцинації та носінню масок.

Українці, які перебували в країнах, де виявлено "Омікрон", мають пройти 14-денну самоізоляцію після повернення в Україну.

Також у нас ви можете купити пульсоксиметри і кисневі концентратори.

ПУЛЬСОКСИМЕТРИ

Виміряйте рівень насичення крові киснем в домашніх умовах