Кисень - дар життя

Кисень - дар життя

П'ять основних елементів необхідні для життя: кисень, вуглець, водень, азот і сірка. Всі ці елементи відіграють свою власну роль у всіх біологічних процесах. З усіх цих п'яти елементів життя кисень має одну виняткову властивість. Атоми кисню можуть легко зв'язуватися з іншими молекулами. Ось чому кисень можна виявити практично скрізь.

Немає речовини на землі, у складі якого не було б кисню.

Кисень - дар життя

І немає нічого більш важливого, ніж кисень, для життя. Кисень був виявлений ще в 1773, було проведено багато наукових досліджень, особливо в галузі медицини. Були виявлені загрозливі для життя наслідки нестачі кисню, які можуть виникнути в організмі людини. Однозначно доведено необхідність кисню для протікання біохімічних процесів в будь-якому організмі на Землі.

Кисень є основою людського метаболізму. Тіло отримує більшу частину кисню допомогою дихання. Кисень проникає в кровотік через легені. Гемоглобін може зв'язувати кисень і транспортувати його до мільярдів клітин в людському організмі. Клітинам життєво необхідний кисень для утворення енергії і тепла. При цьому чим більше енергії організм використовує, тим в більшій кількості кисню він потребує. На додаток до харчування, людина повинна отримувати кисень у достатній кількості і постійно. Це необхідна умова, щоб повноцінно функціонувала кожна клітина в організмі. Дуже короткий проміжок часу зможе прожити людина без доступу кисню.

Кисень відіграє також ще одну важливу роль в організмі людини. Наша імунна система використовує кисень як зброю. Спеціальні імунні клітини навчилися застосовувати атомарний кисень для руйнування чужорідних мікробів. Кисень може знищувати мікроорганізмів, які пристосувалися жити в безкисневому середовищі. Ця «система руйнування» може ефективно знищити викликають хвороби бактерії, віруси і грибки.

Основними постачальниками кисню є ліси і морської планктон. Сьогодні реєструється на 30% менше кисню в атмосферному повітрі, ніж всього сто років тому. Таке зменшення обумовлено збільшується вирубкою лісів, обмілінням і забрудненням морів і річок. Що абсолютно не в кращу сторону відбивається на здоров'ї всіх істот на землі, у тому числі і людини.

ПУЛЬСОКСИМЕТРЫ

Измеряйте уровень насыщения крови кислородом в домашних условиях